Kas yra refleksija ir su kuo ji valgoma?

Ar mes žinome, ką reiškia šis stebuklingas žodis - REFLEKSIJA?

7/28/20221 min read

Kas yra Refleksija ir su kuo ji valgoma?

Refleksija - nors labai senas terminas, dar ne visiems jis yra visiškai aiškus. Vieni girdėję, tačiau nenumano ką su tuo daryti, kiti galvoja, kad dažnai reflektuoja, o treti tokio termino nėra girdėję.

Tai kas gi yra Refleksija?

Terminas yra kilęs iš lotyniško žodžio „reflecto“, reiškiančio „atsigręžimas“. Tai yra savęs supratimas, konstruktyvi savo veiksmų kritika, savęs palyginimas su kitais. Iš principo paprastais žodžiais tariant tai sąmoningas apmąstymas savo tam tikrų veiksmų ir įvertinimas. Reflektuojantis asmuo tampa lygtais išoriniu savęs stebėtoju. Iš šono pažiūri į situaciją, apmąsto kas nutiko, įsivertina kaip sekėsi, ko tame išmoko, kas nepavyko ir kaip galima buvo padaryti kitaip, galbūt geriau.

Labai graži ir man patinkanti metafora - galinio vaizdo veidrodėlis kai tu vairuoji. Nes pravažiavęs tam tikrą atstumą turi pažiūrėti, ką ten palikai. Tai nuostabus reiškinys, ir atrodytų, jei mes nuolat tai darytume, būtume sąmoningumo viršūnėje, pasiektume visus savo tikslus ir gal net būtume patys laimingiausi!

Bet….